Načítám Akce
5
Říjen

LACO DÉCZI & CELULA NEW YORK

5. 10. 2020 @ 20:00 - 6:00
Veletržní 826/61
Peaha 7, Praha 17000
price soon
  • akce již proběhla.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/koncerty/laco-deczi-and-celula-new-york/suklf/+dhwyp/

Jazzový trumpetista a skladatel Laco Déczi míří se svou kapelou Celula New York na jarní turné do Čech a jednou z jeho prvních zastávek je DISTRIKT7.

Asi není nikdo, kdo by legendárního jazzmana neznal. V první řadě pro jeho mistrovskou hru na trubku a výjimečné hudební cítění, díky čemuž už dlouhá léta úspěšně působí v kolébce jazzu – New Yorku, kde spolupracoval i s řadou skvělých muzikantů. Silný je ale také Lacův životní příběh a naprosto nepřehlédnutelná jeho osobnost.

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Déczi se narodil v roce 1938 na Slovensku. Už jako jazzový trumpetista se přestěhoval do Prahy, kde v šedesátých letech působil v Sextetu divadla Rokoko, v souboru Jazz Outsiders, v kapele S+HQ Karla Velebného a v Reduta kvartetu. V roce 1967 založil seskupení Jazz Celulla, kde hrával s muzikanty Laco Troppem, Svatoplukem Košvanecem, Josefem Vejvodou, Karlem Růžičkou a Petrem Králem. V té době byl také vybrán do tehdejšího reprezentativního Czechoslovak All Star Bandu. V sedmdesátých letech se stal Laco Déczi členem Jazzového orchestru Československého rozhlasu (JOCR) a Tanečního orchestru Československého rozhlasu (TOCR). Nahrál několik sólových alb, z nichž je nejznámější „Sentimental Trumpet“ se smyčcovým orchestrem. Jako sólista se zúčastnil nahrávání desky „Jazz Goes To Beat“ Václava Zahradníka, nebo Jazz ze studia A. Zároveň se naplno věnoval skládání orchestrálních skladeb a filmové hudby (např. Kalamaita režisérky Věry Chytilové z roku 1981.)

V roce 1986 emigroval Laco Déczi do Spojených států, které jsou jeho hlavním domovem dodnes. Tam také pravidelně koncertuje se svou kapelou Celula New York a vystoupil s celou řadou špičkových jazzových muzikantů jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Na Čechy a Slovensko ale rozhodně nezapomíná – po revoluci k nám jezdí na turné pravidelně dvakrát za rok.

Laco Déczi nahrál dohromady před dvacet alb a živých koncertů. V šedesátých letech získal celou řadu ocenění: například od časopisu Jazz Bulletin za nejlepšího domácího hráče na trubku, od kritiků i čtenářů časopisu Melodie a od Československé jazzové federace.

Muzikantský i osobní život Laca Décziho zaznamenal autor Jiří Šebánek v knize „Na plný plyn“ (2003). Další kniha, „Pravdy” (2005), zobrazuje Lacovu malířskou tvorbu společně s historkami k jednotlivým obrazům.

www.lacodeczi.com

Informace o vstupenkách již brzy!

Details

Date: 5. 10. 2020
Time: 20:00 - 6:00
Cost: price soon
Akce CategoryEventy

Místo konání

Venue Name: DISTRIKT7 Klub
Address: Veletržní 826/61
Peaha 7, Praha 17000

+ Google Mapa
Phone: +420 775 177 600

Pořadatel

Organizer Name: Jakub
Phone: +420 775 177 600
Email: